חפשו

כתיבת מאמר שיווקי | כתיבת הודעה לעיתונות עבור אנרג'י טים

עולם חדש של ניהול פרויקטי IT מורכבים

EnergyTeam הובילה עבור כאל פרויקט העברת Data Center

הגישה האפקטיבית של EnergyTeam לניהול פרויקטי IT מורכבים הוכיחה את עצמה בהובלת פרויקט "עולם חדש" להעברת Data Center של חברת כאל, שהושלם בהצלחה בימים אלה.
בין האתגרים הכרוכים בניהול הפרויקט: תיאום בין יותר מ-25 ספקים ובין המחלקות השונות בכאל, רתימת כל הגורמים להנעת הפרויקט ולהצלחתו והתמודדות עם שינויים ארגוניים מרחיקי לכת בכאל.
צוות EnergyTeam, שפעל כיד ימינו של סמנכ"ל ה- BT (Business Technologies) בכאל, אפשר ביצוע מושלם ומתואם של הפרויקט, בהמשכיות מלאה. הצוות שימש כתובת אחת למענה על כל פניות הספקים ויתר הגורמים המעורבים בפרויקט.  
דוד בן טולילה, מנכ"ל EnergyTeam: "לאורך הפרויקט השתנו גורמים רבים – בכירים בהנהלת הארגון ומנהלי תחומים התחלפו, ספקים רבים השתנו ואף הגדרת יעדי הפרויקט התעדכנה. Energy Team, לעומת זאת, נותרה לאורך כל הדרך עוגן יציב ומנתב ועמדה לצד כל השותפים בפרויקט מתחילתו ועד לסיומו המוצלח, בתאריך היעד שנקבע לו".
סמנכ"ל BT של כאל, רון גריסרו: "פרויקט גדול ומורכב זה מהווה קפיצת מדרגה משמעותית בכל היבטי ה-DR וה-BCP של החברה. חברת Energy Team סייעה לנו רבות החל משלב ייזום הפרויקט, דרך בחירת המתווה הרצוי ועד ניצוח על הביצוע המושלם של כאל ושל ספקים רבים נוספים".
EnergyTeam הצליחה להבין את צורכיהם של כל השותפים לפרויקט, ולרתום כל אחד מהם לפעול להצלחת הפרויקט, בהרמוניה מלאה.
ארז דייגי, מנהל הפרויקט, EnergyTeam: "מרבית פרויקטי ה-IT ברחבי העולם נכשלים בשל הסתמכותם על מתודולוגיות המתעלמות מהמורכבות האנושית, בעוד שפרויקטים מנוהלים ע"י אנשים, מתוכננים ע"י אנשים, ומבוצעים ע"י אנשים. שיטת EnergyTeam, המבוססת על התובנה הזו, הצליחה גם הפעם לגשר על הפער בין התיאוריה המצויה במתודולוגיות הקיימות (PMP ,ITIL ,TOC ,EFQM ,TQM ,MBO) ובין האתגרים שמציבה המציאות".

הסכמה על מתווה מיטבי
סמנכ"ל BT  בכאל פנה ל- EnergyTeamבעקבות צורך בייזום שדרוג מערך ה-Data Centers של החברה.
EnergyTeam נדרשה להגדיר את צורכי הארגון בשנים הבאות, להציג את החלופות השונות לפתרון, ולרתום את כל הגורמים הדרושים לקידום הפתרון המיטבי, שיהלום גם את דרישות הרגולטור.
לצורך כך, פיתחה EnergyTeam מודל להצגת כדאיות לכל אחת מהחלופות, לפי השיקולים המניעים את מנהלי התחומים בארגון. כך למשל, בעוד שמנהל הכספים של הארגון התעניין בפער בין העלויות הראשוניות לזמן ההחזר על ההשקעה, מנהל ה-IT שקל היבטים של בעלות על ה-Data Center אל מול חכירת אולם מחשב מחברה חיצונית.
EnergyTeam הביאה לכך שכל המנהלים, על מגוון הצרכים והאינטרסים שלהם, הגיעו להסכמה על מתווה פתרון המשרת את צורכי הארגון בלא פשרות.

הפתרון
המתווה המוסכם כלל מעבר של אחד ממרכזי המידע של כאל לאתר ייעודי בחברה חיצונית, המספקת שירותי אירוח – Hosting. פתרון זה מבטיח יכולת התאוששות מלאה במקרה אסון והמשכיות עסקית (DRP ו-BCP), מספק תמונת מראה לכל מערך האחסון בין האתרים ומאפשר טיפול ושידרוג מתקדם של תשתיות המחשוב בכל מרכזי המידע של כאל.

תשעה פרויקטים במקביל
עם קבלת ההחלטה הסופית על מתווה הפתרון, החלה EnergyTeam בניהול ביצוע הפרויקט.
חברת כאל, בהובלת EnergyTeam ובייעוץ חברת Artnet, ניהלה את ההתקשרות מול כל אחד מהספקים הרלוונטיים לפרויקט כגון ספקי ה- Hosting וביצוע המעבר (HP)התקשורת (Cisco וטלדור), האחסון (EMC), התמסורת, והגדירה עבורו את צורכי הפרויקט.
עם בחירת הספקים, החל ביצוע של תשעה פרויקטים במקביל, אשר התקדמותם בעלת תלות הדדית. כל שלב בביצוע הפרויקט דרש שיתוף ועירוב של ספקים רבים \ובעלי תפקידים שונים בכאל.
EnergyTeam לקחה אחריות מלאה על ביצוע מתואם של עבודות הספקים, כולל הגדרות זמנים, מענה על כל שאלה, ואיחוד נהלים, באמצעות וועדות היגוי ומפגשים פרטניים עם כל אחד מהאנשים השותפים לפרויקט.

אודות EnergyTeam
חברת EnergyTeam, מתכננת, מנהלת ומנצחת על פרויקטים מורכבים בתחום ה-IT, באמצעות שיטה ניהולית ייחודית וחדשנית. שיטה זו הובילה ומובילה להצלחה חסרת תקדים את פרויקטי הליבה של הארגונים הגדולים בישראל (שביניהם כאל, חברת חשמל, אמ״ן, מנהלת הנגב, צים ומגוון תעשיות נוספות).