חפשו
כתיבת ברושור עבור מרצה

אלי אשד, בלש תרבות, מזמין אתכם לחוויה על טבעית מסמרת שיער

חוקר יחיד במינו של תעלומות ומיתוסים מוזרים, ייקח אתכם לעולמות קסומים, מסתוריים, מפחידים, מצמררים, מכושפים ומעוררי השראה...
לא בכל יום נקרית בדרככם הזדמנות לפגוש זוויות חדשות ומטלטלות של המציאות המוכרת לכם.
אלי אשד - היסטוריון, מידען, סופר ועיתונאי, חוקר ספרות ותרבות פופולארית בישראל ובעולם – מציע לכם להעשיר את הידע ולהתרגש, בו בזמן.

אשד, אשף המסתורין, מאיר בהרצאותיו עולמות אפלים, וחושף את הקהל לצדדים חדשים ומפתיעים של יסודות התרבות הפופולארית - זו המקיפה אתכם בטלוויזיה, בספרות, בקולנוע ובתיאטרון.

בין עשרות תחומי ההתמחות של אשד תמצאו מסעות בזמן, מציאות אלטרנטיבית, ערפדים, מדע בדיוני, קומיקס ישראלי ועולמי, מפגשים עם חייזרים, תופעות מוזרות, מיסטיות ועל טבעיות מנבכי ההיסטוריה ועוד שפע תעלומות.

אשד יתאים את הרצאתו לתחומי העניין שלכם, יזרה עליהם אבקת קסמים, וייצור עבורכם שפע תחומי עניין חדשים.
הצעות להרצאות בודדות ולסדרות הרצאות:
 • ערפדים - מציאות או דמיון? האם באמת יש ערפדים? מי היה דרקולה? מה עומד מאחורי הסיפור על הרוזנת שרצחה מאות נשים צעירות ושתתה את דמן? מיהם אותם אנשים בני ימינו המאמינים בקיומם של ערפדים ומאמצים את התנהגויותיהם? ההרצאה כוללת הדגמות מסרטי דרקולה.
   
 • נוסעים בזמן - האם מסע בזמן אפשרי? אילו פרדוקסים עלולים להיווצר כתוצאה ממנו? אשד יספר לכם על אודות ההיסטוריה של רעיונות המסע בזמן, ספרות המסעות בזמן, ניסיונות ממשיים ליצירת אפשרויות לנסוע בזמן ותיאוריות מדעיות שלפיהן מסע בזמן אפשרי.
   
 • מה היה קורה אילו... - שיטוט בין מציאויות אלטרנטיביות. האם ייתכן כי כולנו חיים באינספור מציאויות בו בזמן, שבכל אחת מהן תולדות חיינו שונים במקצת?
   
 • מדע בדיוני בקולנוע ובטלוויזיה - כיצד השפיע המדע הבדיוני על היווצרות דתות וכתות? דת הסיינטולוגיה כפרי יצירתו של סופר מדע בדיוני, כנסיית כל העולמות שנוצרה בהשראת ספר מדע בדיוני מפורסם, הכת היפנית שהחדירה גז מרעיל לרכבת התחתית בטוקיו בהשראת אסימוב ועוד. כיצד הופך מיתוס לאמונה? על מהות התופעה וסכנותיה.
 • חיי נצח – מאז ומתמיד שאף האדם לחיות חיי נצח בעולם הזה. ההרצאה תעסוק בניסיונות לאורך כל הדורות למציאת נוסחת חיי הנצח ובאנשים שטענו שגילו אותה. האם המדע המודרני מתקרב לגילוי הנוסחה והאם אנו באמת רוצים בכך?
   
 • סיפורי האימה והפנטזיה היהודיים לדורותיהם, על שלל גלגוליהם:
  • הגולם והניסיונות המודרניים לשיבוט - דמות האדם המלאכותי "הגולם" שנוצר בידי רב יהודי באמצעות "ספר היצירה" הכישופי עומדת במוקד מיתוס, שמוצאו במיסטיקה היהודית הקדומה. זוהי ראשית ניסיון האדם להיות יוצר ובורא, המתחרה בבורא העולם, ומוביל לאסונו...   
    
  • הדיבוק - אחת ההצגות החשובות ביותר בנושא המיסטיקה בתולדות התיאטרון העולמי כולו, שהפכה את תיאטרון הבימה לתיאטרון הלאומי של ישראל
    
  • סיפורה של לילית – הפמיניסטית הראשונה - על פי המדרשים, הייתה לילית אשתו הראשונה של אדם, לפני חווה. היא נטשה אותו מאחר שסירבה לשכב מתחתיו בעת המשגל... מאז הפכה לדמות מאיימת, אם השדים, ובהמשך דמותה עברה טרנספורמציה לסמל הפמיניסטיות היהודית.
    
 • דיוות ונשים גדולות מהחיים - הזונה שהפכה לקיסרית, השחקנית שהפכה למנהיגה, האישה המכוערת ביותר עלי אדמות שהפכה לדוכסית ועוד כמה אחרות
   
 • התעלומות שמאחורי התנ"ך: סיפורי המלך שלמה (האם היה שלמה מכשף?  מה היה הקשר בינו ובין מלך השדים אשמדאי? האם נפגש שלמה עם חייזרים?), המבול של נוח, כלי המקדש האבודים, משיחי השקר
   
 • ספרות ילדים, הרפתקאות ומתח, פנטזיה ובלשים; ספרות ילדים קלאסית ("בן חור", "ספר הג'ונגל", "משפחת רובינזון השוויצרית"...) וספרות ילדים ישראלית, מראשיתה ועד ימינו (דנידין, קופיקו, תוכידס, ספרי דבורה עומר, גלילה רון-פדר ועוד)
   
 • קומיקס בישראל ובעולם - חלקו של הקומיקס ביצירת דמות הצבר, התפקיד החשוב של יוצרים יהודים בעולם ביצירת ז'אנר גיבורי העל.
   
 • בלוגים ותרבות באינטרנט - מדוע הבלוגים זוכים לפופולאריות עולמית גדולה כל כך בשנים האחרונות? מהם מאפייני בלוגים מצליחים בהשוואה לאחרים? עד כמה יכול הבלוג להשפיע?
סיורים בעקבות פרשיות מסתוריות בתולדות המדינה
 • פרשת הרצח המסתורי בשכונת מונטיפיורי שזעזעה את ארץ ישראל בשנות השלושים והייתה קשורה לשירותי הריגול הנאציים.
 • שכונת הטמפלרים שרונה – דיון על הכת המסתורית. האם תכננו הטמפלרים להשליט שלטון נאצי בארץ?
וזוהי רק ההתחלה...
הוסיפו תבלין חריף, מסעיר ומצמרר למפגש החברתי או המשפחתי הבא והזמינו הרצאה של אלי אשד. הפתעה ועניין מובטחים לכל הנוכחים. בכל הנושאים המרתקים הללו ובנושאים רבים אחרים בתחום התרבות הפופולארית, אלי אשד הינו מומחה מוביל ובעל ידע עשיר במיוחד.
הרצאותיו של אלי אשד מתאימות במיוחד ל...
 • מסיבת רווקות
 • ערב גיבוש צוות/חברה
 • ימי עיון
 • כנסים
 • בתי ספר
 • מפגש חברתי או משפחתי
פרסומים בולטים של אלי אשד
 • הספר "מטרזן ועד זבנג" המגולל את תולדות הסיפורת העברית הפופולארית מאז המאה ה-19 ועד היום  (הוצאת בבל, 2002). הספר  זיכה את אשד  בתואר "איש הספרות של השנה" של עיתון מעריב לשנת 2002.
  רוני סומק, על הספר: "אלי אשד ... סולל מחדש את רחבת הריקודים שבה נרקדו ימי הנעורים. ...זהו ספר שבו נעצר לרגע הזמן...".
  איתן בן יוסף, על הספר: "...זו איננה סתם בונבוניירה נוסטלגית, אלא מסמך תרבותי רב משמעות... מצויד בידע אנציקלופדי ובסבלנות של משוגע לדבר... אשד פשפש באלפי ספרים... והקים לתחייה את כולם..."
 • הספר "הגולם: סיפורו של קומיקס ישראלי" בשיתוף אורי פינק (הוצאת מודן ,2004) – הספר מגולל את סיפורה של אחת הדמויות הייחודיות בעולם הקומיקס הישראלי, ''הגולם'' של אוריאל רשף, למן הופעתו הראשונה בשנת 1940 ועד ימינו אלה. "הגולם" הינו ילד ההופך לגיבור-על כל יכול הפועל בשירות המדינה כנגד אויביה. ספר מחקרי זה סוקר לראשונה את תולדותיה של הסדרה הוותיקה ואת חייו של יוצרה.
 • הבלוג הפופולארי "היקום של אלי אשד" - http://www.notes.co.il/eshed/index.asp

כתיבת ברושור לוואצה

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור נסטלה אסם בנושא עיצוב חדרי אוכל

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור לתוכנית WEP של האקדמיה של סיסקו

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור Energy Team - חברה לניהול פרויקטי IT

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור הסוכנות היהודית - קשישים

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור קרן הללו לקידום ישראל בעולם

לחצו להמשך
 

כתיבת חוברת תדמית עבור תוכנית נטע@

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור הסוכנות היהודית - חבר העמים

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור לינת נובל - ציוד רפואי משלים לבתי אבות

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור טלמניע - חברה בינלאומית לייצור תחנות כוח

לחצו להמשך
 

כתיבת פלייר עבור תוכנית נטע@

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור בית ספר תיכון ברנקו וייס

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור חטיבת ביניים

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור ITFS - אבטחת מידע

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור רולתג פארמה

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור בראב מחשבים

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור ספארי גולן

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור חברה לארגון חתונות

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור חברת הובלות הילולים

לחצו להמשך
 

כתיבת ברושור עבור חברת ייעוץ כלכלי

לחצו להמשך