לקוחות ממליצים

FacebookTwitter

דף הבית >> כתיבה שיווקית | קופירייטינג >> כתיבת טורים >> כתיבת טור אישי על זוגיות >> פרק 1 - נפגשנו כך, הייתה דממה
נפגשנו כך, היתה דממה / שיר מנור

את גיל מצאתי באתר היכרויות אינטרנטי לפני שנתיים וחצי. הוא אמנם כתב בכרטיס שלו שהוא מחפש בחורה "קומפקטית", סיבה מספיקה להתעלם ממנו לנצח, אבל הוא ממש התעקש שניפגש, כי התמונה שלי היתה מאוד מחמיאה. אחרי שבוע של התכתבויות החלטנו להיפגש.

נפגשנו בקפה ביאליק, עשר דקות הליכה מהבית – זה היה המקום הקבוע שלי. בתקופות נואשות במיוחד הייתי נפגשת שם בכל יום עם דייט אחר. כל פעם מזמינה בדיוק אותו דבר (הפוך עם בייליס – קצת משכר וקצת מעורר), והמלצריות התייחסו אלי כאל אחותן הלחוצה. באחת הפעמים אף קיבלתי טפיחת "סחתיין" מאחת מהן, על קצב תחלופת הדייטים שלי. כמו תמיד, גם הפעם הגעתי מסטולה במידה הדרושה כדי לשכך מעט את ייסורי הפגישה הראשונה. עם זאת, רעדתי מפחד, כמו לפני בחינה – נחושה לעבור, אך לא באמת מאמינה שאצליח.

אם יש משהו שלמדתי על בשרי בשתיים-עשרה שנות דייטים חסרי משמעות, שכללו גם אי אלו מערכות יחסים "רציניות" וחסרות משמעות לא פחות – זה שכל מה שנאמר בפגישות הראשונות חייב לעבור צנזורה היסטרית ושכתוב קפדני. אסור, למשל, לספר על מי מהאקסים, או על מה מהסטוצים בעברי, כיוון שבפגישה הראשונה הבחור רוצה להכיר "אותי", ולא מומלץ בשלב זה שכל הגברים שעברו במיטתי בשנים האחרונות, יוצגו כחלק ממני. בחורה צריכה לדעת שגברים אוהבים את נשותיהם בתולות ונפלאות במיטה. מזל שאני וכל חברותי עומדות בסטנדרט הזה בקלילות.

בדייט הראשון, כדאי גם לדלג על כל פרט שעלול להיתפס כ"לא שגרתי". דברים "לא שגרתיים" רצוי לטפטף לאט-לאט, אחרת הדייטים יתפרקו, ישתגעו, יילחצו ויברחו. כל מחשבה "מטורפת", התמכרות, תחביב, או דיעה שאינם מתיישבים עם המיינסטרים – דורשים סינון. בקיצור, מוטב לשתוק.

אבל מה עושים כשמדובר בבחור ביישן עם נטייה מובהקת לשתקנות, כמו גיל; שמצד אחד שייך לזן הטוב, המובחר, של אלה שלא מתחילים עם בחורות ברחוב ושומרים את עצמם לבחורה איכותית כמוני, ומצד שני, דווקא במחיצתם צריך להפעיל את כישורי הסמול-טוק, לדבר על חוויות סתמיות, להיות אמפטית וקשובה, אך לא לחטט.

גיל חיכה על הבר. פרצוף של ילד, חיוך רחב. הוא קם לקראתי כשנכנסתי, מנסה לייצב את עצמי כדי לא ליפול. אני בדרך כלל נתקלת בדברים ונופלת ברגעים הכי לא מתאימים. חשוב מאוד שזה לא יקרה בתחילתה של היכרות עם בחור מבטיח. התישבתי לידו, הזמנתי את המשקה שלי, וחיכיתי שהפגישה תסתיים. לא משנה כמה חביב הבחור שיושב לידי, רמת הלחץ שאני חווה היא לא משהו שאפשר לשאת יותר מכמה דקות.

שבוע שלם החלפנו מיילים, גיל ואני. הוא כבר הכיר את כל דעותי המגובשות על הנושאים שחשובים לו, ושנינו ידענו שיש לנו שפע של תחומי עניין משותפים. ובכל זאת, כשנפגשנו לראשונה לא היה לי מה לומר לו. הקשבתי לסיפורים על החתולים שלו, הנהנתי ופלטתי קריאות הזדהות במקומות הנכונים, צחקתי מדי פעם, ולא יכולתי שלא לתהות מדוע במיילים התקשורת ביננו הרבה יותר קלה. כשהקלדנו, השיחה זרמה והיתה משוחררת. היינו מדהימים, ספונטניים, סקסיים, דעתניים אך קשובים, יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים, דוברים בדיוק את אותה שפה. שלחנו זה לזו לפחות חמישה מיילים ביום, וכל אחד מהם היה מנוסח היטב, כמו שירה, וכנפגשנו – עמדה ביננו שתיקה מעיקה.

כשעברנו לשולחן שהתפנה, יכולתי סופסוף להסתכל לו בעיניים (ולא רק על הברמן), יכולתי להצחיק אותו במבט מביך, הרגשתי שאני יכולה להתקרב אליו יותר. ואז באמת הוא התחיל להפתח ולספר על מערכות היחסים הקצרות והכושלות שהיו לו (הוא, משם מה, לא הכיר את החוקים הנוקשים של הפגישות הראשונות), וכמה היה רוצה מישהי אחרת, אינטליגנטית, יפת תואר, רצינית (אני, אני!), וכמה בכל פעם שהוא פוגש מישהי שנדמה לו שהיא כזו, יוצא שהיא לא מעוניינת בו. רגע, מה קורה כאן, שאלתי את עצמי, לא לימדו אותו שאסור להיחשף ככה בפגישה ראשונה? ומצד שני, זה חמוד, מרגש, מאתגר. אולי אוכל להיות החוויה החיובית הראשונה שלו, ואולי לא? למה אני, מדוע אף בחורה "מוצלחת" לא רצתה לעשות זאת לפניי, ואולי אני בעצם לא מה שהוא מכנה "בחורה מוצלחת"? המון מחשבות סותרות חלפו בראשי בעודו מדבר, וכידוע, מוח ממוסטל לא ערוך לשבירת שיאי חשיבה מהירה. דחיתי את המחשבות ליום למחרת.

כשיצאנו מבית הקפה, בסוף הערב, הוא חייך ואמר לי שהוא מאוד נהנה. בחרתי להאמין לו, והרגשתי כמו אבירה של ממש כשנישקתי את לחיו ואמרתי: "אל תדאג, תהיה פגישה שניה. תתקשר אלי".


Go Back  Print  Send Page
    צרו קשר עם מילת הקסם לדף הפייסבוק של מילת הקסם צרו קשר עם מילת הקסם לדף הבית של מילת הקסם  
עיצוב אתר, ניהול אתר, כתיבה שיווקית, כתיבת מאמרים לאתר זה: מילת הקסם ©
קופירייטינג, כתיבה שיווקית לאינטרנט, קופירייטינג לאינטרנט, כתיבת מאמרים, תוכן לאתר, עיצוב אתרים, שידרוג אתרים, ניהול אתרים, תחזוקת אתר, הזנת תכנים, ניהול תוכן, כתיבת סלוגן, כתיבת שם,
כתיבת פרופיל חברה
, כתיבה שיווקית, SEO, כתיבת מאמרים שיווקיים, קופירייטינג ברושורים, טקסטים לאריזות, קופירייטינג מודעות,
עיצוב גרפי, גרפיקה, סטודיו לגרפיקה, עיצוב באנרים , עיצוב אייקונים ,
עיצוב לוגו
, עיצוב ברושורים , עיצוב מצגות, עיצוב גלויות, עיצוב כרטיסי ביקור, עיצוב שלטים, עיצוב כרזות, עיצוב אריזות, עיצוב מודעות, עיצוב ניירת , עיצוב הזמנות,

כתיבה, עריכה, עיצוב ניהול, הפקה של עיתוני עובדים ולקוחות
, עיתוני עובדים, עיתוני לקוחות